Jak chránit sebe i svého psa během pandemie koronaviru?

Světoví odborníci zdůrazňují, že v současné době neexistuje důkaz, že zvířata v zájmovém chovu mohou být pro člověka zdrojem COVID-19 nebo že tento virus může u psů způsobit onemocnění. Majitelé domácích zvířat by měli vždy dodržovat správné hygienické postupy a za žádných okolností by neměli opustit své domácí mazlíčky.

V posledních dnes se objevilo několik ojedinělých případů přenosu viru Covid-19 na psy a kočky. Zatím není jasné, jak k přenosu došlo ani jak ojedinělé tyto případy jsou. Není proto rozhodně důvod k panice ani izolace našich miláčků! I přesto je však fajn vědět, jak dodržovat zásady správné hygieny našich psů.

 I když světoví odborníci na zdraví ze světové zdravotnické organizace WHO tvrdí, že existuje pouze nízká šance na přenos viru na naše psy, stále nevíme, jak v takovém ojedinělém případě jednat a jak mu zabránit. Pes vyžaduje pravidelné procházky – jsou nedílnou součásti života se psem. Na druhé straně nám naši psi nemohou říct, jestli jim něco je. Proto bychom měli sledovat jejich chování a kontrolovat jejich dásně a nos. Červené dásně a suchý a horký nos, letargie, ztráta koordinace a kašel mohou být jen některé z příznaků, které si můžeme všimnout, když se pes cítí špatně.

Prevence_koronaviru_u_psa

TIPY PRO PÁNIČKY A JEJICH ZVÍŘATA POČAS PANDEMIE KORONAVIRU

Bez ohledu na to, zda jste majitelem psa nebo kočky, správné hygienické postupy jsou důležité. Pokaždé, když se vrátíte domů zvenku, umyjte si ruce i tlapy vašeho psa. Labky našich psů jsou zdrojem bakterií, protože zachycují nečistoty z okolí.

Nejlepší způsob, jak pejskovi umýt po návratu domů tlapky, je umýt je vodou a jemným šampónem pro psy. Nepoužívejte lidská mýdla, protože mohou vysušit kůži psa a zvýšit tím jeho náchylnost k infekcím. Pokud nemáte příležitost vyčistit tlapky vašeho psa vodou, můžete použít mokré ubrousky.

Prevence_koronaviru_u_psa

Zatímco lékaři tvrdí, že lékařský alkohol je pro člověka nejlepším dezinfekčním prostředkem, pro vašeho psa není vhodnou volbou.

Může se vám také líbit: "Jak chránit sebe i svého psa během pandemie koronaviru?"

Všichni víme, že psi rádi lížou tlapky, když přijdou do kontaktu s něčím novým. Použití alkoholu na psí tlapky může spálit jejich kůži a v extrémním případě způsobit otravu. Proto namísto alkoholu můžete použít přenosný čisticí prostředek pro domácí mazlíčky. Zakoupíte ho ve všech petshopech nebo u vašeho veterináře. Je zcela bezpečný pro psy, bez vůně a jiných škodlivých látek.

Prevence_koronaviru_u_psa

Pro lepší čištění zkuste jemný kartáč - vyčistí tlapky od nečistot a bakterií, co může být důležité zejména během koronavirové pandemie.

V každém případě se vyhýbejte líbání s vaším psem. Tento virus se přenáší prostřednictvím kapének a hlenu, takže líbání vašeho domácího mazlíčka může být krokem k nákaze. Pokud potřebujete se psem cestovat, ujistěte se, že máte ochrannou masku a svého psa do vložte do brašny nebo přepravky.

 A nezapomínejte také na pravidelné mytí psích misek na jídlo a vodu!

 

Zdroj: frenchie.world

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení