Vodítka pro psy

Bez vodítka se při venčení neobejdete. Které je ale to pravé? Vodítka pro psy dělíme na několik druhů, kdy vedle klasických najdete také sportovní, výcviková nebo samonavíjecí. Každé má přitom specifické vlastnosti, jimiž vám usnadňuje třeba běhání nebo jízdu na kole. Poradíme vám, jak vodítko na psa vybrat.

#ShowMore#

Při výběru je nejdůležitější si ujasnit, pro jakou aktivitu vodítko vybíráte. Vodítka pro psy jsou totiž k dostání hned v několika variantách. Aby vodítko dobře sloužilo vám i psovi, je třeba zvolit správný model.

Jednou krátké, podruhé dlouhé. Přepínací vodítka pro psy jsou velmi praktická

Vodíte vašeho psa ve městě blízko u nohy, ale v přírodě mu rádi dopřejete volnost? Přepínací vodítka pro psy vám procházky velmi usnadní. Tento typ vodítka lze používat v několika různých délkách a také si jej můžete upevnit kolem pasu, takže budete mít volné ruce a psovi zabráníte v nežádoucím tahání celou jeho vahou.

Klasická a designová vodítka jsou ideální na běžné venčení

Pro běžné venčení se hodí i designová vodítka. Jejich nabídka je velmi bohatá, takže vybírat můžete z vodítek nejrůznějších barev, stylů, délek a materiálů. Z designových vodítek si snadno vyberte takový model, který bude kvalitní, praktický, a zároveň bude psovi slušet.

Komfortní samonavíjecí vodítka poskytují psovi svobodu pohybu

Velmi oblíbenou kategorií jsou samonavíjecí vodítka, u nichž vám odpadne práce s ručním smotáváním a nošením změti lanka v ruce. K dostání jsou v nejrůznějších designech a délkách, a to od poměrně krátkých modelů až po vodítka s dosahem kolem 10 metrů. Při výběru je třeba zohlednit doporučenou hmotnost psa, aby se vodítko při navíjení nepoškodilo a psa bezpečně udrželo.

Pro aktivní psy jsou ideální stopovací vodítka

Stopovací vodítka se hodí na výcvik i běžné venčení. Psovi dodají mnohem více svobody, ale zároveň ho budete mít stále pod kontrolou. Využití najdou především při dlouhých procházkách v přírodě. K dostání jsou většinou v délce 5 až 15 metrů, neoblíbenější délka je okolo 10 metrů.

Sportujete se svým psem? Vodítka na běhání budou správnou volbou

Vodítka na běhání jsou mezi sportovci velmi oblíbená. Tento typ vodítka je totiž řešen tak, že se upevňuje kolem pasu či zápěstí a vodicí osobě tak zůstávají volné ruce. Často je k dostání v samonavíjecí formě, která je velmi bezpečná a pro psa mnohem komfortnější.

Výcviková vodítka pro psy vám usnadní trénink poslušnosti

Výcviková vodítka pro psy vám usnadní nácvik přivolávání či chůze u nohy. Bývají kratší a jejich součástí může být stahovací obojek. Tento typ vodítek se hodí i na výstavy a při odnaučování psa tahání.

Lano nebo pásek? Jak se vodítka liší podle provedení?

Provedení vodítka se odvíjí od hmotnosti psa. Malým rasám postačí pásková vodítka, pro středně velké psy můžete zvolit jakýkoliv typ. Na velké rasy je potřeba pevné vodítko pro psy, tedy ideálně lanové či pletené.

Jak dlouhé vodítko na psa zvolit?

Délka je neméně důležitým parametrem. Záleží především na tom, pro jakou aktivitu budete vodítko na psa využívat. Pro běžné venčení postačí vodítko pro psa 2 metry dlouhé, k pořádnému proběhnutí ale bude lepší vodítko v délce kolem 5 metrů. Pořádnou svobodu pohybu pejskovi dopřejí stopovací, samonavíjecí či přepínací vodítka 10 metrů dlouhá nebo klidně i delší.

Z jakých materiálů se psí vodítka vyrábí?

Psí vodítka se samozřejmě liší i materiálem, přičemž jednotlivé materiály mají rozdílné vlastnosti. Zatímco pletené vodítko pro psa je pevné, speciální bungee je zase pružné. K velmi oblíbeným patří kožené vodítko na psa, které je vyrobeno z přírodního materiálu a také nylonová vodítka, která nabízí vysokou odolnost a dlouhou životnost. Podobné vlastnosti najdete i u vodítek z polyesteru.

Vodítka pro psy potěší i designem a praktickými vlastnostmi

Vodítka pro psy jsou k dostání v mnoha různých barvách a stylech, takže si mezi nimi vyberete opravdu každý. Kromě vzhledu a kvality však mohou potěšit i praktickými vlastnostmi.

  • Vodítko s amortizérem, tedy gumovým tlumičem nárazů šetří záda pejskům i lidem. Využijte jej při sportu i při venčení psa, který hodně tahá.
  • Reflexní vodítko je ideální pro každého, kdo chodí venčit za tmy.
  • Vodítko pro dva psy je přizpůsobeno vyšší tažné síle psů a umožní vám mít alespoň jednu ruku volnou.
  • Rychleschnoucí vodítko oceníte za deště i v případě, že vás pes rád brodí potoky a rybníky.

Nejprodávanější

67 položek celkem
vodítko vesmir
Akce
319 Kč –25 %
240 Kč

Krásné barevné vodítko pro psa v nádhených, živých barvách a s unikátním designem.

VOD30
Samonavíjecí vodítko Comfort7
Nejprodávanější
od 399 Kč

Samonavíjecí vodítko pro malé, střední i velké plemena psů. Délka: 3m, 5m a 8m.

VOD38/ZEL/3
lanove voditko
Tip Doporučujeme Nejprodávanější
459 Kč

Disegnové lanové vodítko pro psa, pevné, odolné, přesto příjemné do ruky každého psího majitele. Délka vodítka je 150cm, šířka: 1,5cm, materiál: odolné nylonové bavlněné...

VOD07/MOD
Copy of Untitled (18)
279 Kč

Ručně šité nylonové vodítko vhodné pro malá, střední i velká plemena psů.

VOD29
reflexní
od 339 Kč

Vysoce reflexní samonavíjecí vodítko pro psy. Délka až 8m. 

VOD15/ORA/3
barevné lanove 8
Doporučujeme Nejprodávanější
489 Kč

Disegnové lanové vodítko pro psa, pevné, odolné, přesto příjemné do ruky každého psího majitele. Délka vodítka je 190cm, šířka: 1,5cm, materiál: odolné nylonové bavlněné...

VOD02
Dizajn bez názvu (6)
Novinka
279 Kč

Ručně šité nylonové vodítko pro psa, pevné, odolné, přesto příjemné do ruky každého psího majitele. Délka 130cm, šířka: 3cm, materiál: nylon, pro všechna plemena....

VOD32
Dizajn bez názvu (10)
279 Kč

Ručně šité nylonové vodítko pro psa, pevné, odolné, přesto příjemné do ruky každého psího majitele. Délka 130cm, šířka: 3cm, materiál: nylon, pro všechna...

VOD31
barevne kozene voditko wanteddog
Doporučujeme
599 Kč

Kožené vodítko pro psa, pevné, odolné, přesto příjemné do ruky každého psího majitele. Délka 120cm, šířka: 2cm, materiál: kůže, pro všechna plemena. Barvy: modrá,...

VOD05/RUZ
bungee army
559 Kč

Vodítko pro psa s bungee funkcí, délka 120 cm nebo 170 cm.

VOD01
barevné nylonové voditko
od 299 Kč

Disegnové lanové vodítko pro psa, pevné, odolné, přesto příjemné do ruky každého psího majitele. Délka 120cm, pro všechna plemena

VOD42/M
Untitled (Instagram Story) (15)
279 Kč

Ručně šité nylonové vodítko pro psa, pevné, odolné, přesto příjemné do ruky každého psího majitele. Délka 130cm, šířka: 3cm, materiál: nylon, pro všechna...

VOD26
Barevné vodítko pro psa
Akce
399 Kč –25 %
299 Kč

Široké vodítko pro psa v nádhených, živých barvách a s unikátním designem.

VOD33
Barevné vodítko pro psa
Akce
399 Kč –25 %
299 Kč

Vodítko pro psa, které zaujme na první pohled svým unikátním designem.

VOD34
sportovni voditko wanteddog 1
599 Kč

Běžecké vodítko s reflexními prvky - ideální pro běh se psem.

197/SED
Copy of Untitled (16)
Doporučujeme Nejprodávanější
279 Kč

Ručně šité nylonové vodítko pro psa, pevné, odolné, přesto příjemné do ruky každého psího majitele. Délka 130cm, šířka: 3cm, materiál: nylon, pro všechna...

VOD28
Designový obojek s vlastním jménem pro psa černý2
399 Kč

Krásné barevné vodítko pro psa v nádhených, živých barvách a s unikátním designem.

VOD03
Designový obojek s vlastním jménem pro psa černý11
399 Kč

Krásné barevné vodítko pro psa v nádhených, živých barvách a s unikátním designem.

VOD04
Designový obojek s vlastním jménem pro psa černý12
399 Kč

Krásné barevné vodítko pro psa v nádhených, živých barvách a s unikátním designem.

VD005
Dětské vodítko pro pejska - Vojenský (Délka 3m)
Výprodej Poslední kusy
359 Kč

Samonavíjecí vodítko pro psy s prodloužením až na 6 m, vysoce kvalitní zpracování, s reflexními prvky. Délka: 3m, 5m a 6m

VOD36/3M
natahovaci voditko9
od 659 Kč

Vodítko pro psa s bungee funkcí, délka 75 cm nebo 120 cm.

1124/CER
Nahoru
Další produkty

Nabízíme vodítka textilní, kožená, nylonová, teflonová nebo bambusová. Při výběru vodítka pro psy zvažte, zda koupíte vodítko pevné nebo vodítko navíjecí (flexi). Vodítko pevné se hodí do MHD, při výcviku a pro psy, kteří běhají na volno.

Pevná vodítka dělíme na obyčejná a přepínací. Obyčejná pevná vodítka mají neměnnou délku, vodítka přepínací lze povolovat. Tráví-li pes na vodítku hodně času, oceníte vodítko navíjecí, to však nedoporučujeme při výcviku štěněte. Nekupujte těžké dlouhé vodítko pro malého psa, ani v případě, že se jedná o štěně velké rasy, které vyroste, zbytečně by ho zatěžovalo. Naopak, pokud je pes velký a vodítko delší, doporučujeme koupit vodítko s větší nosností, než kolik pes váží.

Kromě základních vodítek si u nás můžete vybrat i vodítka stopovací, určená pro sportovní kynology a disciplínu Stopy. Dále nabízíme i vodítka dizajnové a kožené vodítka.