Jsou mléčné produkty a sýr vhodné pro vašeho francouzského buldočka?

Jsou mléčné produkty a sýr vhodné pro vašeho francouzského buldočka?

I když se snažíme držet naše psy na jejich stravě, všichni dobře víme, že někdy je nemožné odolat jejich škemrajícím pohledům. Samozřejmě by se jídlo z našeho talíře nemělo stát pro psa rutinou. Pokud chcete zjistit, zda Francouzi mohou jíst sýr a jiné mléčné výrobky, zde jsou fakta, která potřebujete vědět.

Čím může sýr psovi prospívat?

Rozumné množství sýra v psí dietě může mít pro psa hned desítky pozitiv. Sýr obsahuje bílkoviny, vitamín A a vápník, které jsou nezbytné pro udržení silných kostí. Například zamícháním malého množství jogurtu do psích granulí může dodat vašemu psovi probiotika, která napomáhají udržovat trávicí systém psa v dobré kondici.

Na druhou stranu, ne každý pes toleruje laktózu. Takovým psům byste neměli mléčné produkty vůbec dávat.

muze-pes-jist-syr

Může pes jíst sýr každý den?

Nedoporučujeme dávat psovi velké množství sýra. Mnoho sýrů má vysoký obsah tuku a jejich nadměrná konzumace může vést k přibírání na váze. Protože buldočci mají vyšší tendenci trpět obezitou, doporučujeme podávat sýr pouze omezeně a spíš jako odměnu.

muze-pes-jist-syr2

Co různé typy sýrů, které nejsou pro psa vhodné?

Existují některé druhy sýrů, které nejsou pro psy bezpečné. Některé sýry, jako je modrý sýr a gorgonzola, se pro psa nedoporučují. Mnoho francouzských buldočků může trpět alergií na plíseň, kterou obsahují modré sýry. Plísně, které se nacházejí v sýru, mohou u psů způsobit zvracení, průjem a dokonce i záchvaty. Sýry s vysokým obsahem tuků jsou také těžko stravitelné a mohou způsobit žaludeční nevolnost vašeho psa.

muze-pes-jist-syr4

Které sýry a mléčné výrobky jsou pro psa bezpečné?

Sýry s nízkým obsahem tuku, jako je mozzarella, tvaroh a měkký kozí sýr, představují nejlepší výběr a je vhodné používat je jako příležitostné pochoutky. Existují také sýry a jogurty, které neobsahují laktózu a jsou tak nejspíš tou nejlepší volbou. Při výběru jogurtu pro vašeho mazlíka vybírejte ty, které neobsahují umělá sladidla nebo přidané cukry.

Nezahrnujte mléčné výrobky, které obsahují koření, cibuli a česnek, protože mohou způsobit zvracení a průjem.

muze-pes-jist-syr3

Jak zjistit, že váš pes netoleruje sýr a mléčné výrobky?

Sýr a mléčné výrobky se nedoporučují podávat psům, kteří již trpí potravinovou alergií. Alergie na potraviny u francouzských buldočků je reakcí imunitního systému těla na obranu před hrozbou.

Laktózová intolerance se projevuje plynatostí, průjmem, bolestí břicha, nadýmáním, nadměrnou žízní a slabostí.

 

Zdroj: frenchie.world

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení